Siarczan Magnezu 7-Wodny a 25 KG
search
  • Siarczan Magnezu 7-Wodny a 25 KG

Siarczan Magnezu 7-Wodny a 25 KG

50.00
Tax included
Quantity
Dostępny

Kupując środki ochrony roślin pamiętaj:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019 poz.1900 z późn.zm.). Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.

Charakterystyka

ADOB® Siarczan magnezu 7-wodny to całkowicie rozpuszczalny w wodzie nawóz dwuskładnikowy w formie krystalicznej. Charakteryzuje się wysoką zawartością magnezu (MgO) 16,3% oraz siarki (SO3) 32,5% w całości dostępnych dla roślin. Nawóz jest w 100% rozpuszczalny w wodzie, bez żadnych zanieczyszczeń i pyłu. ADOB® Siarczan magnezu 7-wodny doskonale nadaje się do nawożenia dolistnego, fertygacji oraz do upraw hydroponicznych.

ADOB® Siarczan magnezu 7-wodny pozwala na szybkie i skuteczne nawożenie roślin ważnymi składnikami pokarmowymi. Magnez jest składnikiem chlorofilu często występującym w niedoborze zarówno w podłożu jak i w samych roślinach co przekłada się na obniżenie efektywności fotosyntezy. Składnik ten jest również aktywatorem wielu enzymów, bierze udział w regulacji gospodarki wodnej rośliny. Siarka, obok azotu, jest ważnym budulcem aminokwasów i białek. W glebach często występuje w niedoborze. Jako składnik mobilny podatny na wymywanie wymaga sukcesywnego uzupełniania. Wysoka koncentracja nawozu pozwala na zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających roślin. W przypadku wystąpienia niedoborów magnezu i siarki produkt umożliwia ich szybkie uzupełnienie. Rekomendowany do prewencyjnego i interwencyjnego nawożenia wszystkich upraw.

Cechy

nawóz WE

szybka rozpuszczalność

działanie interwencyjne i zapobiegawcze

nawóz krystaliczny

zwiększa osiągane plony

zawiera magnez i siarkę

szybkie dostarczenie magnezu

szybkie dostarczenie siarki

Składniki
pokarmowe
Symbol Zawartość
[% wagowe]
Forma
Tlenek magnezu MgO 16,0 rozpuszczalny w wodzie
Trójtlenek siarki SO3 32,5 rozpuszczalna w wodzie
 
0000002791
75 Items

Data sheet

Uprawa
Inne uprawy
Sady
Warzywa
Zboża
New


Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie producenta. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami).

Comments (0)
No customer reviews for the moment.