• Obecnie brak na stanie

Keeper Ogród 50 ml

19,33 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Kupując środki ochrony roślin pamiętaj:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019 poz.1900 z późn.zm.). Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.

KEEPER OGRÓD

Zawartość substancji czynnych:

diflufenikan (związek z grupy fenoksynikotynoanilidów) - 40 g/l (3,44%)

glifosat, sól izopropyloamoniowa (związek z grupy pochodnych kwasu fosfonowego) - 337,5 g/l (29,02%).

Keeper Ogród jest herbicydem w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania chwastów na nieutwardzonych ścieżkach, dróżkach i podjazdach, a także wokół drzew i krzewów ozdobnych.

DZIAŁANIE NA CHWASTY

Keeper Ogród jest nieselektywnym herbicydem rezydualnym o działaniu układowym. Zawiera dwie substancje czynne, przez co zwalcza chwasty po wschodach, a także nie dopuszcza do kiełkowania nowych przez okres 3 miesięcy. Diflufenikan jest selektywnym herbicydem o działaniu kontaktowym (w niewielkim stopniu przemieszcza się w roślinie), powoduje w roślinie zakłócenia w syntezie barwników oraz w procesie fotosyntezy, w konsekwencji czego chwasty więdną i zamierają. Po zastosowaniu pozostaje przez dłuższy czas na powierzchni gleby wytwarzając cienką warstwę, która działa kontaktowo na wschodzące młode chwasty Glifosat jest nieselektywnym herbicydem o działaniu układowym. Pobierany jest poprzez zielone części roślin (liście, zielone pędy i niezdrewniałą korę), a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.). W roślinie powoduje zahamowanie syntezy aminokwasów aromatycznych, co prowadzi do dysfunkcji komórek powodując zamieranie rośliny. Pierwsze objawy można zaobserwować po 7 dniach. Nie pozostawia widocznych śladów na stosowanych powierzchniach.

Chwasty wrażliwe: babka lancetowata, chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, krwawnik pospolity, maruna bezwonna, mlecz zwyczajny, mniszek lekarski, niezapominajka polna, ostrożeń polny, perz właściwy, rdest ptasi, rdest plamisty, rumianek pospolity, starzec zwyczajny, tasznik pospolity, wiechlina roczna, wiechlina zwyczajna, wierzbówka kiprzyca, żółtlica drobnokwiatowa. Chwasty średnio wrażliwe: bodziszek porozcinany, koniczyna biała.

STOSOWANIE ŚRODKA Nieutwardzane powierzchnie wokół domu i ogrodzie (ścieżki, dróżki, powierzchnie dookoła krzewów i drzew ozdobnych) Termin stosowania: środek stosować od marca do końca czerwca. Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 4,5 ml/ 10m2 . Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1. Zalecana ilość wody 0,5 l/10m2 . 

0000002886

Opis

Zastosowanie w uprawach
Inne uprawy
Nowy


Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie producenta. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami).

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.