• Obecnie brak na stanie
Bactim Starter 50g
search
  • Bactim Starter 50g

Bactim Starter 50g

203,21 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Kupując środki ochrony roślin pamiętaj:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019 poz.1900 z późn.zm.). Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.

BACTIM® STARTER zawiera zestaw bakterii glebowych i ryzosferowych z rodzaju AzospirillumAzotobacter, Bacillus oraz Pseudomonas. Biopreparat przeznaczony jest do zaprawiania nasion wszystkich gatunkow roślin uprawnych, uprawianych z siewu wprost do gruntu.


Biopreparat posiada atest PZH Nr PZH/HT-3441/2018 wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny. 
 

SKŁAD BIOPREPARATU

ZAWARTOŚĆ

Azospirillum brasilense
Azotobacter chroococcum
Bacillus subtilis
Bacillus megaterium
Pseudomonas fluorescens

25 miliardów komórek/g
(2.5x1010 jtk/g)

Biopreparat BACTIM® STARTER nie zawiera organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) ani organizmów patogenicznych dla roślin. Mikroorganizmy zawarte w biopreparacie zostały pozyskane ze środowiska naturalnego.

 

Najważniejsze korzyści ze stosowania bioaktywatora BACTIM® STARTER:

  • Wspomaga kiełkowanie nasion, zapewnia szybsze i lepsze wschody roślin.

Bakterie ryzosferowe wprowadzone do gleby wraz z nasionami, zasiedlają ryzosferę systemu korzeniowego i oddziałują biostymulująco – produkują hormony roślinne (auksyny, cytokininy, gibereliny), które roślina pobiera i wykorzystuje do wspomagania swojego rozwoju.
 

  • Poprawia zaopatrzenie siewek w azot.

Bakterie wiążące azot atmosferyczny (Azospirillum i Azotobacter) umożliwiają poprawę odżywienia roślin w azot – intensyfikują procesy wzrostu i rozwoju przez cały okres wegetacji roślin.
 

  • Zapewnia lepsze pobieranie fosforu przez młody system korzeniowy.

Bakterie Bacillus spp. zapewniają lepszą dostępność fosforu dla roślin. Działanie to wspomaga rozwój korzenia głównego, zwiększa liczbę korzeni bocznych i włośników, powodując lepsze ukorzenienie siewek.

 

 

UPRAWY

ZALECANE TERMINY STOSOWANIA

SPOSÓB APLIKACJI

JEDNORAZOWE DAWKI

NASIONA WARZYW I KWIATÓW uprawianych z siewu wprost do gruntu

przed siewem wprost do gruntu

Zaprawianie  nasion na sucho:

nasiona dokładnie wymieszać z biopreparatem BACTIM® STARTER odważonym w ilości odpowiedniej do ilości nasion.

 

50 g/ilość nasion wysiewanych na 1 ha powierzchni uprawy

 

Zaprawianie nasion na mokro:

BACTIM® STARTER rozpuścić w ilości wody dostoswanej do ilości zaprawianych nasion, tak aby umożliwić dokładne pokrycie wszystkich nasion. Nasiona bardzo dokładnie wymieszać z biopreparatem, następnie przesuszyć i wysiewać.

0000003693
Nowy


Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie producenta. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami).

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.